Home › Zorganizuj swój pierwszy wyjazd samolotem

24Apr 2017

Zorganizuj swój pierwszy wyjazd samolotem

Odkąd Polska została partnerem w Unii, rodacy zaczęli systematycznie podróżować po całym obszarze Europy. Głównie jest to spowodowane tym, że tanie korporacje samolotowe zaciekawiłyy się naszym krajem i ochoczo otwierają w nim kolejne połączenia.

Jeśli czeka cię debiutancka przeprawa w przestworzach warto dowiedzieć się, jak krok po kroku przygotować się do wydarzenia.

Regulacje dotyczące bezpieczeństwa w samolocie są bardzo restrykcyjnie przestrzegane, zatem należy prawidłowo spakować dobytek, zwłaszcza podręczny. Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, jaki rozmiar walizki jest dozwolony, oraz jaką, maksymalną wagę może bagaż mieć. Bowiem w przypadku nieprzestrzegania ograniczeń, należy dopłacić. W walizce można mieć kosmetyki, jednak wszelkie płyny powinny być zapakowane do małych, przezroczystych pojemników, mających maksymalnie 100 mililitrów.

Całość nie może przekraczać litra.

W bagażu pokładowym nie możemy także przewozić żywności, jaka nie jest w fabrycznym opakowaniu.

Wyjątek stanowi jedynie jedzenie dla małego dziecka.

Jednak największym wyzwaniem jest na pewno przeprawa międzykontynentalna, trwająca przynajmniej 12 godzin. W trakcie tak długiego lotu pewne osoby będą narażone na występowanie zatorów w żyłach, co zainicjowane jest brakiem ruchu i przebywaniem w siedzącej pozycji. Szczególnie kobiety wystawione są na to niebezpieczeństwo.

Aby go uniknąć, należy zaraz przed podróżą udać się na długi spacer, żeby poprawić ukrwienie nóg.

Poza tym, już w trakcie samego lotu, należy co pewien czas się, i przespacerować się do ubikacji. Debiutancki lot samolotem wcale nie powinien być stresujemy, trzeba jedynie się do niego właściwie przygotować. Żeby kontrola bezpieczeństwa przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, należy spakować walizki w zgodzie z regulaminem. Dodatkowo, w trosce o zdrowie, warto w przypadku dłuższej przeprawy zatroszczyć się o prawidłowe ukrwienie kończyn, żeby uniknąć zakrzepów..
Z tego źródła: aparaty usg euromedical.net.pl