Home › Zaprzestanie agresji wobec zwierzaczków!

25Apr 2017

Zaprzestanie agresji wobec zwierzaczków!

Wielbiciele zwierzątek ubolewają nad faktem, który staje się coraz bardziej codzienny - przemoc. Jest to temat bardzo posępny, zmuszający do refleksji.

W internecie, jak i w telewizji co chwilę pojawiają się nowe informacje nawiązujące do tego, że pewien okrutny człowiek usiłował zabić zwierzaka.

Wówczas zastanawiamy się: "Dlaczego oni to czynią? Czy sprawia im to przyjemność?". Nie jest to wykluczone.

Pewne osoby są sadystami, więc sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm.

Jest to przez nas całkiem niezrozumiałe. Płaczemy nad tym faktem, bo udręka tych istot automatycznie przechodzi na nas. Przemocą wobec zwierząt można nazwać też pozbywanie się swoich pupili przez zostawianie ich na poboczu.

Wbrew pozorom one także mają uczucia, też czują, a w związku z tym pewne emocje im towarzyszą. Masz wątpliwości? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy wracasz z pracy? Zostało stworzonych wiele kampanii, które próbują chronić te bezbronne żyjątka. Czasami jednak ich działalność nie przynosi upragnionych skutków. My jednak, jako ludzie, próbujmy pomagać naszym mniejszym braciom, bo niejednokrotnie bywało tak, że to one ratowały swoich opiekunów. Coraz więcej sławnych osób wspomaga akcje, które mają na celu zapobiegać przemocy w stosunku do zwierząt. Jeśli masz gorszy nastrój, nic nie szło po Twojej myśli - nie znęcaj się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Zakup sobie worek treningowy, porzucaj garnkami w domu. Zapamiętaj: pies to nie zabawka. Jeżeli chcesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie traktuj go przedmiotowo. O nie też trzeba się troszczyć, karmić, chodzić na spacery. Koniec końców jest to organizm żywy, który pełni wszystkie procesy życiowe. Należy to zrozumieć. Od jakiegoś czasu w internecie pojawiają się petycje i akcje które dotyczą zaprzestania agresji wobec zwierząt. Nie są one tak bezużyteczne, za jakie uważa je spora grupa osób. Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy idziesz ulicą i widzisz, że ktoś pastwi się nad zwierzęciem, to natychmiast zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On z pewnością będzie wiedział co dla niego zrobiłeś. Oprócz tego, sprawcę tego wydarzenia zgłoś natychmiast na policję, ponieważ zasługuje na odpowiednią karę. Pamiętaj, że dobro, które dajesz, z pewnością niebawem do Ciebie powróci i to z podwojoną mocą.

Wspieranie jest istotne!.
Moja strona internetowa: prawo jazdy kielce ranking

Zobacz:
Podzespoły samochodowe
Co warto wiedzieć do rozwodzie
New wood table