Home › Zalety zewnętrznych szkoleń BHP

23Apr 2017

Zalety zewnętrznych szkoleń BHP

Bezpieczeństwo zatrudnionych powinno być priorytetem dla wszystkich właścicieli firm, szczególnie w branżach w których przeprowadzanie danej usługi jest złączone z pracą fizyczną.

W naszym kraju każda zatrudniona osoba powinna posiadać prawo do bezpiecznej oraz higienicznej pracy.

Co to oznacza dla właścicieli podmiotów gospodarczych? Zrozumiane jest to związane z obowiązkiem pomocnego studium zaangażowanych osób. W zależności od miejsca pracy czas w którym trzeba je aktualizować jest różny. Najbardziej istotnym jest kurs wstępny, a i instruktaż stanowiskowy. Dla właścicieli podmiotów gospodarczych, obsługi procesów bhp, to czasochłonny proces.

Z tego powodu właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług podmiotów outsourcingowych proponujących przeszkolenia oraz kursy bhp.

W dużych miastach naszego kraju takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa nie musi być z tym problemu. Oddanie szkoleń bhp firmie zewnętrznej wiąże się z redukcją kosztów, ale również z dużym uproszczeniem planu pracy.

Godzi się jednak pamiętać o tym, że przepisy bhp nie mogą być wprowadzane bez dobrej podstawy praktycznej. Wytyczne i przepisy w miejscu pracy dotyczące bezpieczeństwa nie odniosą rezultatu, jeśli zatrudnieni nie będą się do nich stosować. Atmosfera bezpiecznej roboty musi być wdrażana przez każdy resort firmy, począwszy od kierownictwa przez kadrę zarządzającą po etatowców biurowych oraz wykonawczych. BHP musi być przestrzegane i celnie komunikowane. Podstawą dla mocnego ugruntowania bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie są oczywiście szkolenia oraz kursy.

Jednak pracodawca może nakłaniać swoich podwładnych do odnajdywania groźnych zachowań, poprzez chęć polepszenia warunków pracy, a także przez dobraną komunikację dotyczącą bezpieczeństwa w czasie realizowania codziennych zadań..
<< Poprzedni
Następny >>