Home › Zabytki o berlinie

25Apr 2017

Zabytki o berlinie

Jest zachwycającym ośrodkiem miejskim, które swymi zabytkami oczaruje każdego.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po obszarze Krosna? Jakimi skarbami zadziwia turystów jedno z ciekawszych miast na terenie tak intrygującego regionu, jak Podkarpacie? Chociaż dla wielu turystów Krosno to przede wszystkim piękny rynek oraz pobliska huta szkła, w trakcie wycieczki po tym ośrodku miejskim można zobaczyć o wiele więcej ciekawych zabytków.

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, na terenie Krosna można się zetknąć z bardzo ciekawym zabytkiem drewnianego budownictwa. Jest nim wzniesiony z drewna kościół filialny pw.

św.

Wojciecha. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego wyjątkowego zabytku drewnianego budownictwa? Świątynia filialna pw. św. Wojciecha w Krośnie to jeden z ciekawszych zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie. Jest to niezwykle interesujący przykład drewnianej architektury, który pochodzi z XV stulecia.

Swój obecny wygląd świątynia ta zawdzięcza przebudowie z początków XX stulecia.

Na uwagę zasługuje sylwetka tej świątyni oraz historyczny charakter, którym do dziś zadziwia ten zabytek. Kto w czasie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do środka tego obiektu, ten będzie mógł ujrzeć sporo ciekawych zabytków sztuki kościelnej. Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu zobaczyć kilka zachowanych pamiątek z okresu średniowiecza. Najcenniejszym skarbem jest tutaj rzeźba z XV wieku, przedstawiająca św.

Wojciecha.

Uwagę miłośników sztuki przyciąga tutaj również manierystyczna rzeźbaprzedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Tak ciekawe skarby sprawiły, iż kościół ten stała się ważnym punktem w programie krajoznawczej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto pamiętać, iż na terenie Krosna czeka na krajoznawców znacznie więcej atrakcji, którym warto poświęcić swój czas.

Kto zarezerwuje sobie w porę tanie noclegi na terenie miasta, ten będzie mógł z uwagą odkrywać najcenniejsze atrakcje tego ośrodka turystycznego..