Home › Wypadanie włosów – trafiona ocena drogą do rozwiązania problemów

22Apr 2017

Wypadanie włosów – trafiona ocena drogą do rozwiązania problemów

Powodów wypadania włosów jest mnóstwo. Mogą być one powiązane ze złym stanem zdrowia, chorobami, stresem albo niewłaściwą pielęgnacją i obciążaniem włosów i skóry głowy. Celna diagnoza to podstawa, by zapobiegać łysieniu i dobrać właściwe trapie i wspomaganie. Trycholog – specjalista zajmujący się skórą głowy i włosami – wykona podstawowe badania, wywiad i zdiagnozuje przyczynę.

Im reakcje szybsze, tym możliwości na wyleczenie lepsze. Rzecz jasna w zależności od powodów leczenie zwiekszonego wypadania włosów może być różne.

Najczęściej, w przypadku mniej poważnych zmian, wystarcza właściwa suplementacja i modyfikacja nawyków żywieniowych, troska o skórę i włosy. Obligatoryjne jest stymulowanie wzrostu nowych włókien. W zależności od ilości wypadających włosów potrzebne może być łączenie kilku metod, np. wspomagania farmakologicznego, suplementacji, wprowadzenie produktów wspomagających porost włosów a nawet mezoterapii, masażu skóry głowy czy też zagęszczania. Po wprowadzeniu i zakończeniu leczenia ważna jest profilaktyka. Na wypadanie włosów oddziaływuje wiele sytuacji życiowych, niewłaściwa pielęgnacja i obciążanie włosów i skóry głowy, styl bycia, żywienie itd. Zawyzone wypadanie włosów może doprowadzić do depresji, niewystarczającej samooceny a także innych kłopotów związanych ze wzmożonym stresem, zwłaszcza gdy dotyczy pań. Znalezienie metody na poskromienie łysienia, trafne podpowiedzi i właściwe leki na wypadanie włosów spowodują okiełznanie procesu i przyrost włosów.

Bezwzględnie konieczne jest zasięgnięcie opinii fachowca (dermatologa czy trychologa), ponieważ wybór środka leczniczego bez zdiagnozowania przyczyny może przynieść efekt niepożądany..


<< Poprzedni
Następny >>