Home › Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

21May 2017

Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci pokazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego kwestii technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Auto kram sp.j.
Odżywki na porost mięśni - największe atuty
Ile kosztuje reklama w internecie 2014