Home › W jaki sposób spędzimy urlop w roku 2018

25Apr 2017

W jaki sposób spędzimy urlop w roku 2018

Sezon wakacyjny nadchodzi , wobec czego rodacy coraz częściej myślą nad metodą zorganizowania swojego wypoczynku. Istnieje kilka popularnych sposobów spędzania przez Polaków wakacji. Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) morze lub góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadbałtyckie kurorty i górskie miasteczka są wciąż chętnie nawiedzane przez familie z pociechami. W 2016 roku przeżyły rekordowe zagęszczenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez rząd programu socjalnego 500+.

Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą pociągu lub posiadanego auta

2) Wakacje katalogowe
Zwiększającą estymą cieszą się dalekie, zorganizowane wakacje wraz z biurem podróży.

Biuro podróży organizuje wtedy przelot, wynajmuje ekskluzywny hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z darmowego jedzenia i picia w wykupionych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle znajdują się też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak trzeba dodatkowo się wykosztować. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi w tej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja. Z uwagi na niestabilną sytuację w krajach afrykańskich zmalała popularność tego kierunku. W tym roku biura podróży szacują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u rodziny
Wielu z nas ma rodzinę w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamplanuje swe wakacje. Pragniemy uciec od wielkomiejskiego szumu i gonitwy więc jedziemy na tereny niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Wakacje Polaka czyli czas remontów
W dalszym ciągu duże grono Polaków własny urlop wypoczynkowy spędza napróbach usprawnienia własnych warunków domowych. W trakcie urlopu zmieniamy barwę ścian, odnawiamy podłogę, czy remontujemy łazienkę Po czasie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na następny rok i na następną sposobność do wypoczynku..
.