Home › Uzależenienia - jak działają na pracę umysłu?

22Apr 2017

Uzależenienia - jak działają na pracę umysłu?

Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, moralność się zmienia, wszystko ulega zmianie. Czasami jest to zmiana, za którą można zapłacić własnym życiem. Przechodzą ciarki, ale właśnie tak się dzieje. Słyszy się coraz więcej historii o tym, że ktoś stracił życie, ponieważ robił coś, w czym nie dostrzegał niczego złego.

Teraz można pomyśleć sobie o narkotykach.

Najokrutniejsze ze wszystkich uzależnień.

Wyrządza ogromne spustoszenie w organizmie, umyśle.

Osoba, która jest pod działaniem substancji psychoaktywnych nie myśli racjonalnie. Z biegiem czasu zanika u niej jakakolwiek moralność, bo nie potrafi zauważyć różnicy pomiędzy dobrem a złem. Przygnębiające jest również to, że po takie używki sięgają coraz młodsze osoby. U większości pewnie zaczyna się podobnie: "Wezmę sobie raz.

Od jednego razu nic mi się nie stanie".

To prawda, może wyjść z tego cało, o ile nie ma uczulenia na żaden ze składników narkotyku. To jednakże nie powinno zachęcać do próbowania, bowiem właśnie w ten sposób zaczyna się najtrudniejsza droga uzależnienia. Osoba, która regularnie bierze narkotyki zauważalnie zmienia swój wygląd zewnętrzny, a w takim razie jak ma się jej wnętrze? Można je porównać do postrzępionej szmaty, którą ktoś wyrzucił na ulicę. Przekaźnictwo nerwowe zostaje zaburzone.

Odmienia się podejście do postrzegania świata, odczuwania, myślenia. Kumulujący się wpływ substancji psychoaktywnych zaburza działanie mózgu. Nieraz są to zmiany stałe. Przekaźnictwo nerwowe jest niezbędne, by odpowiednio reagować na bodźce. Dzięki neuroprzekaźnikom mózg przekazuje informacje z jednego neuronu do drugiego. Narkotyki zaburzają działanie konkretnego neuroprzekaźnika. Pod wpływem substancji psychoaktywnych każdy pojedynczy neuron generuje w nienaturalny sposób jeden lub więcej neuroprzekaźników, a może to być np.

dopamina, serotonina, acetylocholina, a także inne.

Dzięki dopaminie nałogowiec czuje radość, przyjemność. Niemal każdy narkotyk zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika.

Serotonina wpływa na samopoczucie, sen, popęd płciowy oraz apetyt.

Acetylocholina wpływa na pamięć, nastrój, podniecenie, a na właśnie ten neuroprzekaźnik wpływa nikotyna. Istnieje jeszcze wiele neuroprzekaźników, o których można by pisać do woli. Bardzo ciężko jest pozbyć się tego nałogu. Leczenie na detoksie jest uciążliwa. Leczona osoba ma odczucie, że cierpi każdy element jej ciała, a przez to kaleczy się, żeby koncentrować uwagę na tylko jednym miejscu. Nigdy nie jest zagwarantowane, że osoba, która była na odwyku już nie powróci do nałogu. Potrzeba chcieć samemu wyjść z dołu, który z każdą kolejną działką się pogłębia. Należy zacząć działać w odpowiednim momencie. Warto też powiedzieć, że wiele narkotyków ma w składzie trutkę na szczury. Mało przekonywujące? W proszkach znajduje się rozdrobnione szkło, które kaleczy żyłki w nosie. Na ten temat można się rozpisywać bez końca. Należy dowiedzieć się o niekorzystnym działaniu tych wszystkich substancji, ponieważ ta wiedza może ochronić ludzi przed popełnieniem dużego błędu, który będzie przypominał o sobie w każdej chwili życia..
Aktualności: die schönste geburtstagswünsche

<< Poprzedni
Następny >>