Home › Trochę informacji o korekcie

25Apr 2017

Trochę informacji o korekcie

Korekcja małżowin usznych, zwana ponadto w naukowym słownictwie otoplastyką, jest jednym z najczęściej robionych operacji medycyny estetycznej. Problem związany z odstającymi uszami bywa dla masy osób (zarówno młodzieży, jak także dorosłych) zmartwieniem, który bardzo źle wpływa na wszystkie aspekty życia.

ludzie często skarżą się na obniżone poczucie własnej wartości, niechęć do towarzyskich spotkań, problemy z nawiązywaniem satysfakcjonujących znajomości, a w przypadku dzieci i niepełnoletnich zdarzają ponadto niezadowalające wyniki w szkole i odseparowanie od rówieśników.

losy operacji jakim jest zabieg korekcji uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z zachodnich chirurgów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał pierwszej korekcji małżowin usznych (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu).

tak naprawdę zabieg korekty uszu ze względów wyglądu został pierwszy raz zrobiony w 1881 roku w dwóch etapach. jednak w 1890 roku zmodyfikowano wykorzystane sposoby tak, aby blizna po wykonaniu zabiegu była bardzo mało do zobaczenia. pierwszą rzeczą przed przeprowadzeniem zabiegu korekty uszu jest przede wszystkim spotkanie z chirurgiem lub otolaryngologiem, który kwalifikuje chorego do zabiegu korekty małżowin usznych. najważniejszym powodem kwalifikującym do operacji korekcji uszu są znaczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia małżowin usznych. operacja musi być wykonywany u pacjentów, u których wada sprawia duże obniżenie jakości życia, kłopoty z przystosowaniem wśród ludzi czy kłopoty zawodowe w kontekście prac, w których potrzebne jest noszenie specjalistycznego okrycia głowy - hełmu czy kasku..
Przeczytaj pełny raport: geburtstagsgrüße kostenlos

<< Poprzedni
Następny >>