Home › Spis ćwiczeń na mięśnie tricepsu

24Apr 2017

Spis ćwiczeń na mięśnie tricepsu

Czy przypominacie sobie Szanowne Panie jeszcze owe czasy, kiedy to wieczorową porą szłyście pełnymi grupkami na aerobik, który to najczęściej był organizowany w pobliskim domu kultury bądź w pobliskiej szkole? Te chwile już minęły i nie powrócą, gdyż dzisiaj zamiast aerobiku panie udają się na fitness.

Jednakże pragnę zwrócić zdanie młodszej generacji Pań, iż fitness pochodzi właśnie od aerobiku, który to w latach 70-tych minionego stulecia powstał sprężyście w USA. I choć jako pierwszy gimnastykę tę stworzył mężczyzna, to w rytm muzyki zaczęła je wykonywać kobieta i to ta, którą ludzie znają, bo mowa tutaj o znanej aktorce Jane Fonda. To ona jako pierwsza założyła fitness klub, zaczęła tworzyć nagrania z ćwiczeniami, które opanowały Amerykę.

Już niebawem zamysł Jane Fonda trafił na tereny Europy, również do naszej ojczyzny.

Dzisiaj, podczas gdy jesteśmy już uchylonym społeczeństwem na wszelkie metamorfozy, które nadciągnęły do nas z Zachodu, nie mówimy: - Udaję się na aerobik., lecz stosujemy zdania: - Udaję się na fitness.

Wystarczy przemieścić się po dużej aglomeracji miejskiej, aby dostrzec, iż liczba klubów fitness ciągle wzrasta, bo rodaczki chcą zostać kształtne i mieć dobrą sprawność. Nawet w małych miasteczkach zawsze znajdą się tego typu działania dla pań. Szał fitness po prostu objął naszą ojczyznę i winniśmy się z tego cieszyć, bo znaczy to, że panie czerpią wzór z zachodnich koleżanek oraz reklamują zdrowy tryb życia. Jeśli dodamy do tego jeszcze niewątpliwą urodę Polek, to naprawdę inne kraje mają nam czego pozazdrościć. Dlatego też drogie Panie nie bądźcie z tyłu za innymi, troszczcie się o siebie i swój image w tańcu, bo muzyka łagodzi przyzwyczajenia, a trening czyni mistrza..