Home › Oferty leasingu z banku

23Apr 2017

Oferty leasingu z banku

Leasing samochodu to nic innego jak odpłatne użytkowanie auta. Firmy zajmujące się leasingowaniem wydzierżawiają swoje pojazdy danej osobie, w wielu przypadkach na umówiony czas w zamian za opłatę zwaną ratą leasingową. Czas trwania leasingu i kwota rat określa umowa zawarta pomiędzy firmą i osobą wynajmującą. Jeśli spojrzymy na kwestie prawne pojazd w trakcie dzierżawy wciąż należy do firmy wynajmującej a druga strona jest tylko użytkownikiem auta na czas trwania umowy. Leasing na samochód cieszy się niesamowitą popularnością. Dzieje się tak za sprawą możliwości odliczenia podatku Vat przez mangerów firm biorących auto w leasing. Korzystają oni dwukrotnie.

Po pierwsze księgując vat od raty leasingowej, po drugie odliczenie możliwe jest również przy zakupie pojazdu gdy umowa leasingu wygaśnie.

Skorzystanie z leasingu składa się również z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to również koszt cesji umowy leasingowej na inny podmiot gospodarczy. Aby nie doświadczyć przykrych niespodzianek warto przed zawarciem umowy na spokojnie zapoznać się z tabelą kosztów umowy, które mogą nas potem zaskoczyć. Leasing samochodu zapewnia niejednokrotnie dogodniejsze warunki aniżeli kredyt w banku, jeżeli chodzi o firmy. Decyzja o leasingu jest atrakcyjne nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale również dla osoby które będzie użytkowała samochód. Istnieją 2 formy leasingu dla klientów prowadzących własną firmę. Leasing operacyjny będący na zasadzie dzierżawy oraz leasing finansowy zbliżony do kredytu bankowego..
Śledź nas na FB: umowa leasingu