Home › Metody na wypadanie owłosienia

24Apr 2017

Metody na wypadanie owłosienia

Jak przy każdym leczeniu najważniejsza jest diagnoza.

Jak wiadomo wypadanie włosów pojawia się niemal u wszystkich ludzi rasy białej. Jego natężenie jest zróżnicowane u różnych osób. Zaczątki tracenia włosów mogą pojawić się już u 17-letnich mężczyzn. Ukobiet wypadanie włosów występuje znacznie rzadziej, po 30 roku życia. Utratę owłosienia limituje wcieranie w skórę głowy soku z czarnej rzodkwi. Minusem tej metody jest dość intensywny zapach. Naświetlanie włosów i skóry głowy lampą kwarcową znacząco pomaga w leczeniu łysienia.

Naświetlanie można stosować co drugi dzień, maksymalni przez osiem minut dziennie.

Jakie witaminy na wypadanie włosów? Witamina B5, nazywana najczęściej kwasem pantotenowym, odpowiada również za utratę włosów.

Jeżeli tej witaminy jest za mało w organizmie to wystąpi szereg objawów – przedwczesna siwizna, skurcze w mięśniach i nogach i utrata włosów. Brak tej witaminy najczęściej występuje u osób starszych, przepracowanych i narażonych na intensywny i ciągły stres. Witaminę tę znaleźć można w wątróbce, pstrągach, śledziach, makrelach , pestkach słonecznika, serach, orzechach.

Inne witaminy wspomagające wwzmocnienie włosów to B, C, E, a także kwasy tłuszczowe i mikroelementy, przykładowo cynk.

Witaminy zaleca się zażywać w formie tabletek oraz używać szamponów, odżywek i innych preparatów wzbogaconych o te witaminy. Profesjonalne kosmetyki zatrzymują proces wypadania owłosienia oraz wzmacniają je, stymulują do efektywniejszego wzrostu.Miejmy na względzie – warto łączyć kuracje kompleksowe, jedynie taka łączona kuracja pomoże nam radować się zdrowymi oraz trwałymi włosami oraz poprawi ogólny stan naszego ciała i znacząco poprawi samopoczucie.Piękne włosy są warte wysiłku...


Zobacz:
Trik na męską atrakcyjność po 40-tce
Co na wypadanie włosów według was - próbowałem już wiele leków
Tracenie wagi wśród nastolatków
Sklep oferujący łapy do szczeciniarek
Uzależenienia - jak działają na pracę umysłu?
Herbata zielona 7 zielonych skarbów