Home › Jak zaplanować wycieczkę do Stanów?

21Apr 2017

Jak zaplanować wycieczkę do Stanów?

Polacy obecnie podróżują znacznie więcej niż dziesiątki lat temu, gdy samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W dzisiejszych czasach sytuacja gospodarcza w Polsce jest stabilna, przez co obywateli stać na wakacje zagranicą. Największym marzeniem wielu z nich jest wyprawa do USA, kraju, który każdy zna z popularnych serialów czy filmów. Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij organizację już dziś.

jak zwalczyć cellulit
Mieszkańcy Polski jeśli pragną odwiedzić USA muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie trzeba zostawić sobie parę miesięcy, bowiem nie jest wydawana z marszu. Pierw trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W konkretnym dniu należy udać się do konsulatu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba zabrać również ważny paszport.

W trakcie rozmowy z urzędnikiem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

Jeżeli nasza kondycja materialna jest optymalna, oraz nie jesteśmy karani, wtenczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez problemu.

Dopiero mając ten papier warto kupować bilet. Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od przeprawy w obrębie kontynentu. Toteż szukanie interesującej alternatywy podróży warto rozpocząć kilka miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować wiele witryn, bowiem na poszczególnej z nich ceny mogą być zupełnie różne. Zazwyczaj najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się wybrać, a później spróbować lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy również, aby prawidłowo spakować swój bagaż.

Bowiem na teren USA nie można wwozić żywności a także napojów pochodzących z poza kontynentu.

Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest całkiem tanie, jednak nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to wcześniej, przez internet.

Działają specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem..


<< Poprzedni
Następny >>