Home › Dlaczego stajemi sie grubi

25Apr 2017

Dlaczego stajemi sie grubi

Nadwaga i otyłość to schorzenia, jakie dotykają coraz większą liczbę populacji oraz to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce i innych państwach cywilizowanych.

Kluczowym powodem tych dwóch schorzeń są zaburzenia bilansu energetycznego.

W jaki sposób donoszą eksperci jemy coraz to więcej niezdrowych przekąsek, oleistych potraw i węglowodanów, jakie na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dostarczając do organizmu bomby pustych kalorii.

Przyczyn nadwagi jest mnóstwo, wskutek tego każdy kto się z nią zmaga powinien je zaznajomić. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się gdzie tak w rzeczywistości tkwi nadrzędna przyczyna problemu. Od tego także należy rozpocząć walkę z nim. Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej. Powodem tego są coraz to bardziej zaawansowane udogodnienia, które sprawiają, że większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Co więcej społeczeństwo z roku na rok jest bardziej wykształcone. Absorbujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co również nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu. Jemy nadmiernie w szeregu przypadków, nazbyt rzadko lub też nieregularnie. Prawidłowy, dzienny plan żywieniowy powinien obejmować w sobie pięć niedużych, zbilansowanych posiłków zażywanych o regularnych porach dnia. W dodatku analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań cywilnych dostrzegają, że z roku na rok entuzjastyczniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, jaki w wielu przypadkach staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie swobodnego czasu oraz rozluźnienie po stresującym dniu pracy..


<< Poprzedni
Następny >>