Home › Czy warto wręczać luksusowe upominki?

25Apr 2017

Czy warto wręczać luksusowe upominki?

Zarówno darowanie, jak i otrzymywanie upominków jest bez wątpienia niezwykle przyjemne, czasami jednakże mogą przy tym wyniknąć jakieś niezręczności czy małe wpadki. Czasami na przykład nie wiadomo, jaką cenę powinien mieć podarunek, chociaż oczywiście wersja poprawna politycznie jest taka, że ważna jest nie jego wartość, ale sama pamięć i gest.

Bywa z tym jednakże różnie, a problemów może przysporzyć szczególnie kwestia upominków luksusowych – wyszukanych, mniej typowych oraz oczywiście kosztownych.

Czy warto je wręczać? Luksusowe upominki powinny wręczać sobie osoby, które mogą sobie na to pozwolić oraz które mają podobny stan posiadania. Oczywiście nierzadko osoba, która nie ma dużych pieniędzy, pragnie się wykazać i wydaje wiele na kosztowny upominek, co jednak nie zawsze przynosi dobry efekt.

Tak samo lepiej nie dawać kosztownych podarunków osobom, które mają nieadekwatną do tego stopę życiową i mogą być zażenowane takim podarkiem.

Dobrze będzie też pomyśleć o stronie praktycznej – osoba, która dotąd nie używała i sama nie kupuje luksusowych perfum, a znienacka takie dostanie, może uważać je za marnowanie pieniędzy bądź też będzie jej szkoda ich używać do tego stopnia, że wcale nie będzie tego robić. Rozsądniej zatem kupować w takich przypadkach podarki skromniejsze, lecz za to staranniej wybrane, lepiej dostosowane do preferencji osoby obdarowywanej bądź też po prostu dawać coś, czego się nie kupuje – prezent zrobiony przez siebie własnoręcznie bądź coś innego, na przykład spędzić razem czas.

O tym nie wolno zapomnieć. Nawet kiedy wręcza się komuś najlepszy, najbardziej luksusowy podarunek i osoba ta jest nim zachwycona, nie jest to powód, by obnosić się ze swym podarunkiem i chwalić się nim wszem i wobec, przed kimkolwiek, a zwłaszcza przed tą osobą. Jest to działanie ogromnie nietaktowne i łatwo robiąc to zasłużyć sobie na niechęć innych. Kiedy zatem uważa się, że podarowanie takiego upominku to zbyt duże dokonanie, by można było utrzymać jego koszt w tajemnicy, lepiej będzie z niego zrezygnować i wybrać coś innego..


Zobacz:
Co warto wiedzieć do rozwodzie
Kup kasę fiskalną
Podzespoły samochodowe