Home › Co niesie za sobą nadwaga

21Apr 2017

Co niesie za sobą nadwaga

Zbędne kilogramy to nie jedynie defekt estetyczny. Bezlik osób, które walczą z tuszą skupia się wyłącznie na własnym wyglądzie zapominając o tym, że zbytnia ilość tkanki tłuszczowej może przełożyć się też na całkowitą kondycję organizmu ludzkiego.

Należałoby w następstwie tego dowiedzieć się jakich skutków zdrowotnych jesteśmy w stanie się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi.

Pierwsze, co przychodzi na myśl to naturalnie serce. U osób z nadwagą nadzwyczaj niejednokrotnie obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i zadyszki podyktowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Do tego wzrasta także niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wówczas blaszki miażdżycowe, jakie mogą prowadzić do porażenia mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a też zawrotów głowy oraz chwilowych, niebezpiecznych utrat przytomności. Osoby cierpiące z powodu nadwagi narażają również swój kręgosłup oraz stawy na pokaźniejsze obciążenie. Oznacza to, że po kilku latach nieprzerwanie trwającej otyłości są w stanie pojawić się komplikacje reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy problem nadmiernych kilogramów rozpoczyna wymykać się spod kontroli należy natychmiast udać się do profesjonalisty, który wskaże tego przyczynę. Nie zawsze jest to bo rezultat nieprawidłowej diety. Równie często nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca.

W obydwu przypadkach konieczne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza specjalisty oraz przyjmowanie farmakologicznych środków, które mogą również odciążyć utratę wagi..
Zobacz:
Kup kasę fiskalną
Podzespoły samochodowe
Co warto wiedzieć do rozwodzie