Home › Ciążę należy zaplanowac

25Apr 2017

Ciążę należy zaplanowac

Ciąża wymaga przygotowań – dbałość o organizm jest niezbędna. Dziewczyna planująca zajście w ciążę powinna wybrać odpowiednie odżywianie, być aktywna fizycznie i żyć racjonalnie.

Regularne badania krwi są istotne.

Suplementacja witamin i minerałów również jest konieczna. Jeśli kobieta jest zbyt okrągła to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę. Jaka jest dieta ciężarnej kobiety? Dieta musi być różnorodna, raz w tygodniu należy spożyć rybę, raz-dwa razy w tygodniu nieodzowna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniunależy ująć w diecie rośliny strączkowe. Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są nieodzowne w diecie. Każdemu daniu powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to stała zasada. Poza tym kobieta planująca ciążę powinna spożywać trzy-cztery posiłki każdego dnia w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny. Wówczas nie będzie wygłodzona, uchroni się przed słodkimi, szkodliwymi daniami i ureguluje funkcjonowanie organizmu. Umiarkowanie jest naczelną regułą – należy ograniczyć ilość soli i spożywać małe porcje, tłuszcz nie powinien być dominującym składnikiem dań, podobnie jak cukier. Nie należy spożywać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych. Pani mająca zamiar zajść w ciążę powinna wypijać 1,5-2 litrów wody mineralnej. Co należy suplementować? Kobieta planująca ciążę powinna suplementować kwas foliowy, czyli zażywać go regularnie.

Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów.

Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór przekłada się na problemy z zajściem w ciążę. Witamina D jest bardzo kluczowa, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zapasy kwasów omega-3 również są konieczne. Mają one wpływ na układ nerwowy oraz wzrok dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny.

Kwasy omega 3 są obecne w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym.

Ciąża to czas wyjątkowy i tak należy go traktować..
Inne artykuly na: tanie a dobre tabletki na odchudzanie

Zobacz:
Tanie latanie poza okresem wakacyjnym
Wysublimowane propozycje dla leśnika
Dlaczego należy zatrudnić profesjonalnego korektora językowego?
Zalety zewnętrznych szkoleń BHP
Zdjęcia produktów do sklepu internetowego
Usuwanie graffiti z wiat przystankowych